O nás

O nás

Sme rodinná farma zaoberajúca sa chovom ošípaných pôsobíme v nitrianskom kraji v Rastislaviciach, kde máme farmu a schválený bitúnok. Na trhu pôsobíme od roku 2004 a základné stádo predstavujú vlastné prasnice s uzavretým obratom stáda. Venujeme sa chovu ošípaných plemena biela ušľachtilá a duroc. 

Ponúkame na predaj bravčové polovičky vždy čerstvo vychladené z bitúnku v Rastislaviciach. Stačí len raz vyskúšať a ten rozdiel Vám zachutí. Ak chystáte rodinnú oslavu, odporúčame prasiatko na pečenie, na ktorom si pochutia všetci z rodiny. Zaručujeme Vám kvalitu, vzhľadom na to, že naše ošípané sú pod stálym veterinárnym dozorom od narodenia až po zabitie. Garantujeme pôvod - narodené, chované, zabité v SR. 
Naša farma ošípaných sa nachádza vedľa bitúnku, takže naše zvieratá netrpia dlhým prevozom a zároveň vytvárame čo najmenšiu uhlíkovú stopu.  

Slovenské lokálne potraviny sú čerstvejšie v porovnaní s dovážanými, a tým aj kvalitnejšie pre človeka, ktorému dodávajú potrebné živiny.

 

Lokálne potraviny sú šetrnejšie k životnému prostrediu oproti dovážaným potravinám, ktoré musia prekonať stovky kilometrov. Celú našu produkciu umiestňujeme na slovenskom trhu. Každým nákupom sa spotrebiteľ rozhoduje, či dá prednosť odlivu peňazí zo Slovenska cudziemu obchodníkovi zo zahraničia, kde je často problém získať informácie o výrobcoch, ich normách a bezpečnosti. Alebo na druhej strane si vyberieme domáceho výrobcu zo Slovenska, vďaka čomu zostávajú peniaze v našej ekonomike, a tým sa podporujeme navzájom. 

 

OBJEDNÁVKY

 

Objednávky na bravčové polovičky prosíme zavolať 5-7 dní pred záväzným odberom v čase od 8:00 do 17:00 v pracovné dni na tel: 0907 127 609

 

Predaj ošípaných z našej farmy realizujeme cez vlastný bitúnok, z ktorého dodávame bravčové polovičky mäsiarom. Celoročne predávame aj súkromným osobám, ktoré majú možnosť u nás ušetriť, keďže nemusia platiť sprostredkovateľom a marže veľkoobchodu. Sme veľmi radi, že sa nám pravidelne vracajú spokojní zákazníci. Teší nás, že sa prebúdza záujem o lokálne potraviny a predaj z farmy. Bravčové polovičky (očistené, vychladené) majú váhu približne 45-50kg. V prípade domácej zabíjačky vám vieme zabezpečiť aj väčšie polovičky, ak nám  zavoláte včas. Pre ošípané 160kg a viac prosíme o zajednanie tak 2 mesiace pred odberom.

 

 

Európsky poľnohospodársky fond pre rozvoj vidieka

© Všetky práva vyhradené - Chovmat F.U., s.r.o.